کد خبر : 59494

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس و به نقل از «topuniversities»، براساس رتبه‌بندی پایگاه اطلاعاتی کیو.اس، دانشگاه آکسفورد در صدر برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌های علوم انسانی و هنر جای گرفت. در لیست زیر به ۲۰ دانشگاه برتر رشته‌های علوم انسانی و هنر در سال ۲۰۱۸ اشاره می‌کنیم: ۱- دانشگاه آکسفورد ۲- […]


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس و به نقل از «topuniversities»، براساس رتبه‌بندی پایگاه اطلاعاتی کیو.اس، دانشگاه آکسفورد در صدر برترین دانشگاه‌های جهان در رشته‌های علوم انسانی و هنر جای گرفت.

در لیست زیر به ۲۰ دانشگاه برتر رشته‌های علوم انسانی و هنر در سال ۲۰۱۸ اشاره می‌کنیم:

۱- دانشگاه آکسفورد

۲- دانشگاه هاروارد

۳- دانشگاه کمبریج

۴- دانشگاه برکلی

۵- دانشگاه استنفورد

۶- دانشگاه ییل

۷- دانشگاه پرینستون

۸- دانشگاه توکیو

۹- دانشگاه کلمبیا

۱۰- دانشگاه لندن

۱۱- دانشگاه نیویورک

۱۲- مؤسسه ماساچوست

۱۳- دانشگاه ادینبورگ

۱۴- دانشگاه لس‌آنجلس

۱۵- دانشگاه ملبورن

۱۶- دانشگاه ملی استرالیا

۱۷- دانشگاه سیدنی

۱۸- دانشگاه ملی سنگاپور

۱۹- دانشگاه هنگ‌کنگ

۲۰- دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

نظام رتبه‌بندی کیو.‌اس از سال ۲۰۰۴، از سال ۲۰۰۴، سالانه دانشگاه‌های جهان را با استفاده از ۶ شاخص ارزیابی و ۷۰۰ دانشگاه برتر را معرفی می‌کند.

شاخص‌های اعتبار دانشگاه، اعتبار افراد شاغل، نسبت دانشجو به اعضای هیأت  علمی‌،میزان استناد به هر  عضو علمی، تعداد اعضای هیأت علمی بین‌المللی، تعداد دانشجوی بین‌المللی از مهمترین شاخص‌های ارزیابی کیفی دانشگاه‌ها است که توسط نظام کیو.اس قرار گرفت.

اطلاعات مورد نیاز این نظام رتبه‌بندی از طریق نظرسنجی از صاحبنظران حوزه‌های موضوعی، نظرسنجی از کارفرمایان، پایگاه‌های استنادی اسکوپوس و پرسشنامه‌ای که خود دانشگاه‌ها پر می‌کنند، گردآوری می‌شود.

انتهای پیام/منبع: فارس