کد خبر : 58030

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نزدیک به ۷۰۰ کشیش در ایالت «ایلینوی» آمریکا به سوءاستفاده جنسی از کودکان متهم شده‌اند. این رقم، بسیار بیشتر از آن چیزی است که کلیسای کاتولیک قبلاً فاش کرده بود.  «لیسا مادیگان»، دادستان کل ایالت ایلینوی بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) اعلام کرد تحقیقات دفتر او نشان می‌دهد شمار […]


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نزدیک به ۷۰۰ کشیش در ایالت «ایلینوی» آمریکا به سوءاستفاده جنسی از کودکان متهم شده‌اند. این رقم، بسیار بیشتر از آن چیزی است که کلیسای کاتولیک قبلاً فاش کرده بود. 

«لیسا مادیگان»، دادستان کل ایالت ایلینوی بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) اعلام کرد تحقیقات دفتر او نشان می‌دهد شمار واقعی موارد سوءاستفاده کشیش‌ها از کودکان از ۱۸۵ مورد که کلیسای کاتولیک قبلاً به آن اعتراف کرده بود بسیار بیشتر است. 

نتایج اولیه تحقیقاتی که دفتر این دادستان از ماه اوت کلید زده نشان می‌دهد دست‌کم ۶۸۵ کشیش به این جرم متهم شده‌اند. مادیگان در بیانیه‌ای از عملکرد کلیسا در مدیریت موارد مربوط به ادعاهای تعرض جنسی به کودکان انتقاد کرده است. 

در بیانیه این دادستان که خبرگزاری فرانسه آن را گزارش داده آمده است: «مراحل اولیه این تحقیقات نشان می‌دهند که کلیسای کاتولیک قادر به نظارت بر خودش نیست.»

ایالت ایلینوی تحقیقات درباره این موضوع را پس از آن آغاز کرد که دیوان عالی ایالت «پنسیلوانیا» در گزارشی ماه اوت افشا کرد بیش از  ۳۰۰ کشیش کاتولیک در ۷۰ سال گذشته نزدیک به ۱۰۰۰ کودک را مور آزار جنسی قرار داده‌اند و کلیسای کاتولیک در تمام این سال‌ها پرونده‌های این تخلفات را پنهان کرده است.

 انتهای پیام/ منبع: فارس