کد خبر : 58066

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید برای بروز خطر سکته مغزی شگفت‌انگیز است.  براساس داده‌های به دست آمده از یک پژوهش علمی، بیش از یک چهارم مردم سراسر جهان، بالغ بر ۲ میلیارد نفر در معرض ریسک سکته مغزی قرار دارند.  این پژوهش تأکید […]


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید برای بروز خطر سکته مغزی شگفت‌انگیز است. 

براساس داده‌های به دست آمده از یک پژوهش علمی، بیش از یک چهارم مردم سراسر جهان، بالغ بر ۲ میلیارد نفر در معرض ریسک سکته مغزی قرار دارند. 

این پژوهش تأکید می‌کند، گذر از سن ۲۵ سالگی به میزان قابل توجهی خطر سکته مغزی را در افراد تقویت می‌کند. 

دانشمندان دانشگاه واشنگتن از سال ۱۹۹۰ تا پایان ۲۰۱۶  اطلاعات افراد مختلف را در ۱۹۵ کشور جهان تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند، بیش از یک چهارم مردم سراسر جهان خطر سکته مغزی پس از ۲۵ سالگی را به دوش می‌کشند. 

داده‌ها حاکی از آن است که مردان و زنان چینی بیش از هر کشور دیگری در معرض سکته مغزی هستند و این احتمال برای کشورهای جنوب صحرای آفریقا در پایین‌ترین میزان خود قرار دارد. 

براساس پژوهش‌های صورت گرفته، مردم آسیای شرقی، اروپای مرکزی و اروپای شرقی بیش از دیگر کشورها در معرض بیماری هستند. 

محققان دریافتند که ریسک جهانی سکته مغزی از حدود ۲۳ درصد در سال ۱۹۹۰ به حدود ۲۵ درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است.

این تیم از دانشگاه واشنگتن در سیاتل می‌گوید، شواهد به دست آمده بر ضرورت آگاه‌سازی مردم نسبت به بیماری‌های سکته مغزی و قلبی تأکید می‌کند.

انتهای پیام/منبع: فارس