کد خبر : 57839

غلامرضا شرفی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در خصوص جزئیات جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: در جلسه امروز افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی و همچنین توسعه صنایع پایین‌دستی بحث و بررسی شده و رأی لازم را آورد. وی افزود: […]


غلامرضا شرفی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در خصوص جزئیات جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: در جلسه امروز افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی و همچنین توسعه صنایع پایین‌دستی بحث و بررسی شده و رأی لازم را آورد.

وی افزود: برخی مباحث جزیی و ابهامات کوچک در خصوص این موضوع وجود داشت که در جلسه آینده این کمیسیون بررسی خواهد شد ضمن اینکه در این جلسه گروهی از کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و کارشناسان فنی و تخصصی این امر گزارش‌هایی را ارائه کردند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه امیدوارم با ارائه این طرح به صحن علنی مجلس افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها رأی لازم را به دست آورد. 

شرفی تصریح کرد:‌ امیدوارم تأیید این طرح نویدبخش برون‌رفت از مشکلات نفت بوده و گام بزرگی در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی در حوزه نفت و فرآورده‌های نفتی باشد.

وی با بیان اینکه این افزایش ظرفیت به فروش نفت خام ایران در بازار و همچنین بودجه توسعه پالایشگاه‌ها در سال آینده و به توانایی بالای پیمانکاران برای اجرای این طرح بازمی‌گردد. ضمن اینکه با اجرای کامل این طرح افزایش قابل ملاحظه‌ای در این خصوص به ثبت خواهد رسید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: در این طرح مشوق‌های سرمایه‌گذاری از سوی مردم تعبیه شده است و امیدوارم که با حضور مردم و سرمایه‌گذاری آنها در حوزه نفت و فرآورده‌های پایین‌دستی آن بتواند اقتصاد کشور را توسعه دهد. همچنین وزارت نفت هم با ارائه مشوق‌های لازم به مردم در این خصوص نظر مثبتی دارد.

شرفی گفت: مشوق‌های بسیار خوب اقتصادی به مردم برای سرمایه‌گذاری در این حوزه دیده شده و امیدوارم بخشی از اقتصاد به زمین نشسته فعلی کشورمان با استفاده از جریان گرفتن موضوعات مالی اجرایی شود.

وی گفت: بخش عمده‌ای از نحوه سرمایه‌گذاری مردم برای افزایش ظرفیت پالایشگاه‌ها تعیین و تکلیف شده و چند و چون آن هم نهایی شده است. البته می‌کوشیم قوانینی که در این مسیر مانع ایجاد خواهد کرد مرتفع شود و حتی مجوزهای لازم در این خصوص صادر شود و امیدوارم این طرح طبق روال برنامه‌ریزی انجام شده نهایی شود.

انتهای پیام/منبع: فارس