کد خبر : 58075

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، دولت تاجیکستان و اتحادیه اروپا از توافق در مورد وام ۹٫۳۶ میلیون یورویی در چارچوب «دومین برنامه حمایت از توسعه انسانی» خبر دادند. بنابر گزارش نمایندگی اتحادیه اروپا در تاجیکستان اساس این کمک مالی عدالت، بهره وری، بهبود کیفیت خدمات بهداشتی و اجتماعی است. در بخش سلامت این […]


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، دولت تاجیکستان و اتحادیه اروپا از توافق در مورد وام ۹٫۳۶ میلیون یورویی در چارچوب «دومین برنامه حمایت از توسعه انسانی» خبر دادند.

بنابر گزارش نمایندگی اتحادیه اروپا در تاجیکستان اساس این کمک مالی عدالت، بهره وری، بهبود کیفیت خدمات بهداشتی و اجتماعی است.

در بخش سلامت این برنامه با هدف تقویت عرضه بموقع و از نظر اقتصادی موثر محصولات دارویی با کیفیت به مراکز بهداشتی و بیمارستان‌های تاجیکستان صورت می‌گیرد.

در بخش حفاظت اجتماعی برنامه مذکور به تاجیکستان در زمینه اصلاحات سیستم بازنشستگی کمک می‌کند.

تاجیکستان و اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۴ میلادی دومین برنامه حمایت از توسعه انسانی را به عنوان برنامه حمایت از اجرای اصلاحات در بخش بهداشت و خدمات اجتماعی به امضا رساندند.

علاوه بر این بنابر دیگر توافقات میان تاجیکستان و ژاپن «توکیو» برای بهبود تجهیزات پزشکی مراکز بهداشتی و همچنین ساخت مدارس در مناطق مختلف به این کشور ۴۴۱٫۸ هزار دلار کمک بلاعوض می‌کند.

مراسم امضای قرارداد ۵ پروژه جدید میان ۲ کشور در ساختمان سفارت ژاپن در «دوشنبه» برگزار شد.

اسناد مذکور توسط سفیر ژاپن در دوشنبه و نمایندگان سازمان‌های کمک کننده به امضا رسید.

انتهای پیام/حمنبع: فارس