کد خبر : 58156

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از اجوکیشن دایو، نتایج یک بررسی جدید که به تازگی صورت گرفته نشان می‌دهد، با وجود اینکه دولت آمریکا برای نوآوری‌های آموزشی هزینه بسیار کرده، اما تعداد کمی از‌ آنها در روند آموزشی سودمند بوده است.  از سال ۲۰۰۸، وزارت آموزش و پرورش ایالات […]


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از اجوکیشن دایو، نتایج یک بررسی جدید که به تازگی صورت گرفته نشان می‌دهد، با وجود اینکه دولت آمریکا برای نوآوری‌های آموزشی هزینه بسیار کرده، اما تعداد کمی از‌ آنها در روند آموزشی سودمند بوده است. 

از سال ۲۰۰۸، وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده بیش از ۱٫۵ میلیارد دلار از بودجه خود را برای ۲۰۰ نوآوری آموزشی هزینه کرده است.

بررسی‌ها بیانگر آن است که تاکنون ۶۷ ارزیابی روی این نوآوری‌ها که بیش از ۷۰۰ میلیون دلار را شامل می‌شود انجام شده و در نهایت نتایج آن نشان می‌دهد، تنها ۱۸ درصد از آنها روی دستاوردهای دانش‌آموزی تأثیر داشته است.

 فقدان تاثیر در عملکرد دانش آموزان می‌تواند به عوامل خارجی که کلاس‌های درس روزانه را تحت تاثیر قرار می‌دهد نیز نسبت داده شود.

کارشناسان علمی باور دارند، شاید بهترین روش برای سنجیدن میزان تأثیرگذاری نوآوری‌های آموزشی افزایش تعداد ارزیابی‌ها باشد.

از طرف دیگر، انجام این کار به دلیل اینکه بسیاری از مدارس تعداد امتحان و آزمون‌ها را کاهش داده‌اند بسیار دشوار خواهد بود.

در سرمایه گذاری برای نوآوری‌های آموزشی مهم است که چگونه مدارس بتوانند از این ابتکارات حمایت کنند.

همچنین مهم است که در نظر بگیریم ابزارهای دیگر، به غیر از فناوری‌های جدید یا برنامه‌ها، می‌تواند به عنوان بخش‌های دیگر پازل نیز مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام/منبع: فارس