کد خبر : 57897

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، اتحادیه صنفی پلیس فرانسه امروز سه شنبه با صدور فراخوانی از اعتصاب نیروهای پلیس در سراسر این کشور برای فردا چهارشنبه خبر داد. این فراخوان که با شعار «درهای کلانتری را ببندیم» آغاز شده است، نوزدهم دسامبر (فردا) را «روز سیاه برای پلیس در اعتراض به بودجه […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، اتحادیه صنفی پلیس فرانسه امروز سه شنبه با صدور فراخوانی از اعتصاب نیروهای پلیس در سراسر این کشور برای فردا چهارشنبه خبر داد.

این فراخوان که با شعار «درهای کلانتری را ببندیم» آغاز شده است، نوزدهم دسامبر (فردا) را «روز سیاه برای پلیس در اعتراض به بودجه سال ۲۰۱۹» خوانده است.

اتحادیه صنفی پلیس از نیروهای پلیس خواسته است فردا چهارشنبه تنها در صورتی از کلانتری ها خارج شوند که از آنها کمک اضطراری خواسته شود.

اعتصاب فردا به گفته اعضای اتحادیه «اولین پرده» از اعتصابات نیروی پلیس خواهد بود.

از آغاز اعتراضات «جلیقه زردها» در فرانسه، نیروی پلیس فرانسه مجبور به کار در ساعات اضافی است؛ اما به اعتقاد اتحادیه از تلاش مضاعف نیروهای پلیس قدردانی نمی شود.

اتحادیه صنفی پلیس با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال آینده میلادی در پارلمان فرانسه در روز پنج شنبه هفته جاری خاطر نشان کرد که در این برنامه ۶۲ میلیون یورو کاهش در سرمایه گذاری در نیروی پلیس به چشم می خورد که منجر به «تنزل کیفیت شرایط کاری پلیس» خواهد شد.

اتحادیه صنفی پلیس اعلام کرد که بارها از رییس جمهوری فرانسه خواسته تا برنامه ای اضطراری برای نیروهای پلیس و امنیتی اجرا کند.منبع: مهر