کد خبر : 58065

مسئول کمیته بانوان شورای اسلامی کلانشهر اهواز گفت: ارتقای نقش زنان و تقویت جایگاه آنها در جامعه از اهداف مهم تشکیل کمیته بانوان درشورای اسلامی کلانشهر اهواز است.

به گزارش پایگاه خبری خوز ۲۴ ، زینب جاسمی زرگانی چهار شنبه ۲۸آذرماه در نخستین نشست این کمیته با حضور بانوان فعال اجتماعی وفرهنگی اظهار کرد‌با عزمی راسخ این کمیته قصد دارد تا زمینه ارتقای بانوان اهوازی را با شناسایی زنان برجسته وفعال فراهم آورد.

وی این کمیته را فرصتی مناسب برای تبیین جایگاه زنان در جامعه و خانواده دانست و اظهار داشت برای اولین بار، کمیته امور بانوان شورا شکل گرفته و باز هم برای اولین بار طی چندین سال اخیر، شهردار محترم اهواز ، مشاور امور بانوان انتخاب نموده که نشان می دهد در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا عزم جدی برای تقویت حوزه زنان وجود دارد.
درادامه جلسه مدعوین ضمن معرفی ‌نظرات و‌پیشنهادات خودرامطرح نمودند
جاسمی زرگانی به همه بانوان فعال در عرصه های مختلف اعلام کرد که هر طرح و برنامه ای جهت ارتقاء وضعیت فرهنگی اجتماعی زنان و دختران جامعه دارید با کمال میل از نظرات و پیشنهادات شما استقبال می کنم و در حد توان و مقدورات نسبت به عملیاتی کردن آن گام برمی داریم

در ادامه جلسه سید محسن موسوی زاده عضو شورای شهر اهواز گفت: زنان نقش بی بدیلی در جامعه دارند که متاسفانه حضورشان کمرنگ شده و از این جهت باید گفت که می بایست حضور خود را پررنگتر از قبل نشان دهند.
دکتر فتح الله حاجتی دیگر عضو شورای شهر اهواز در ادامه گفت:زنان از اساس جامعه هستند که به هیچ وجه نمی توان حضور انها را در جامعه نادیده گرفت چرا که بسیاری از زنان ان چنان استعداد و توانایی های بالقوه ای از خود به منصه ظهور گذاشتند که نقش چشمگیری در جامعه را ایفا می کنند.وی در ادامه با اشاره به شهرک سلامت گفت:بدون شک احداث شهرک سلامت در اهواز می تواند در زمینه اشتغال و رفع گره های ترافیکی نقش بسیار زیادی داشته باشد.

در ادامه محمدرضا ایزدی عضو شورای شهر اهواز گفت:فعالیت زنان در جامعه غیر قابل انکار است و فعالیت زنان در حوزه های مختلف نشان داده است که زنان نقش بسیار پررنگی در جامعه دارند و نیاز است که برای رفع مسایل و معضلات در حوزه بانوان تلاش بسیاری نماییم تا جامعه دچار آسیب نشود.

مسئول کمیته امور بانوان شورای شهردرپایان گفت که کمیته اموربانوان به عنوان یکی از مراکز فعالیت ها ومشارکت های بانوان درنظر دارد که از میان زنان فعال در جامعه بانوی نمونه شهروندی را انتخاب نمایدونسبت به غنی سازی اوقات فراغت بانوان درسطح شهر فعالیت واقدامات مثمر ثمری را انجام دهد.

گفتنی ست که در نخستین نشست کمیته بانوان شورای شهر اهواز ،فریده احمدی مشاور اموربانوان شهرداری،مریم حمید همسر شهید دریساوی،نادیا وشاحی مسئول فرهنگی بخش اسماعیلیه،نغمه علی نقیان مدیر موسسه طلوع مهر آفرین ،سیده زیبا موسوی مدیرعامل موسسه خیریه چتر مهربانی ، ادیبه سبهانی مدیر دارالقران ناحیه یک ،فاطمه سلیمی فر مسئول امور بانوان منطقه هفت،زینب سیاحی دبیر خبر صداوسیما،ایراندخت کاشانی فعال حوزه رسانه، معصومه کاظمی ،فائقه نیسی ،عادله لک زاده،فاطمه بنی نعیم،سیده زینب حسینی ترکی به عنوان فعالین اجتماعی حضور داشتند.