کد خبر : 58143

سامان ساسانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه عملیات امدادی برای جلوگیری از غرق شدن کشتی «نارگل» در دهانه اسکله بندر آستارا آغازشده و ادامه دارد، اظهار کرد: این کشتی با ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ تن بارگیری متعلق به شرکت کشتیرانی خزر است و  کالاهایی از کشورهای قزاقستان و جمهوری آذربایجان را حمل […]سامان ساسانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه عملیات امدادی برای جلوگیری از غرق شدن کشتی «نارگل» در دهانه اسکله بندر آستارا آغازشده و ادامه دارد، اظهار کرد: این کشتی با ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ تن بارگیری متعلق به شرکت کشتیرانی خزر است و  کالاهایی از کشورهای قزاقستان و جمهوری آذربایجان را حمل و در بندر آستارا تخلیه می‌کند.  

وی افزود: این کشتی به علت ایجاد سوراخ در بدنه و وارد شدن آب به آن، در دهانه اسکله آستارا تعادل خود را ازدست‌داده و به‌گل‌نشسته است.

ساسانیان ادامه داد: موتورخانه کشتی پر از آب دریا شده و با موتورهای پرقدرت تخلیه آب، آب داخل کشتی و موتورخانه آن نیز در حال تخلیه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آستارا با بیان اینکه در بندر آستارا غرق شدن کشتی سابقه نداشته و این بندر همواره میزبان کشتی‌های بزرگ تجاری و بین‌المللی در دریای خزر بوده است، گفت: ۲ یدک‌کش نیز در حال نزدیک شدن به محل وقوع حادثه هستند تا کشتی حادثه‌دیده را به مکان قابل امدادرسانی حرکت دهند.منبع: مهر