کد خبر : 58192

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وال استریت ژورنال، تعدادی از مقامات آمریکا اعلام کردند که دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مجدانه در حال بررسی طرحهایی برای کاهش چشمگیر نیروهای نظامی این کشور در خاک افغانستان است. لازم به ذکر است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و «جیمز ماتیس» وزیر دفاع این […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وال استریت ژورنال، تعدادی از مقامات آمریکا اعلام کردند که دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مجدانه در حال بررسی طرحهایی برای کاهش چشمگیر نیروهای نظامی این کشور در خاک افغانستان است.

لازم به ذکر است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و «جیمز ماتیس» وزیر دفاع این کشور در ماه میلادی جاری بر پایان هر چه سریع تر جنگ در افغانستان تأکید کردند و «زلمای خلیل زاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان نیز به افرادی در دولت کابل که تمایلی به پیشبرد مذاکرات صلح افغانستان با همکاری آمریکا ندارند، هشدار داد که بر روی حضور طولانی مدت نظامیان آمریکا در افغانستان حساب باز نکنند.

با این وجود، طرح کاستن از شمار نظامیان آمریکا در افغانستان در شرایطی مطرح شد که رئیس جمهور ترامپ پیشتر در اقدامی غیرمنتظره که بسیاری از مقامات پنتاگون را شگفت زده ساخت، دستور خروج نیروهای نظامی آمریکا از خاک سوریه را صادر کرد.منبع: مهر