کد خبر : 57819

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، اولین جشنواره بین‌المللی غذاهای سنتی ایرانی، قرقیزی، تاجیکی و افغانستانی امروز به میزبانی مجتمع آموزشی امام خمینی (ره) در پایتخت قرقیزستان برگزار شد. در این مراسم مقامات سفارت ایران در قرقیزستان از جمله «علی مجتبی روزبهانی» سفیر، دانش آموزان مجتمع آموزشی امام، دانشجویان دانشگاه علوم انسانی، فعالان اجتماعی […]


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک، اولین جشنواره بین‌المللی غذاهای سنتی ایرانی، قرقیزی، تاجیکی و افغانستانی امروز به میزبانی مجتمع آموزشی امام خمینی (ره) در پایتخت قرقیزستان برگزار شد.

در این مراسم مقامات سفارت ایران در قرقیزستان از جمله «علی مجتبی روزبهانی» سفیر، دانش آموزان مجتمع آموزشی امام، دانشجویان دانشگاه علوم انسانی، فعالان اجتماعی افغانستانی و تاجیکی حضور داشتند.

اولین جشنواره غذاهای سنتی برای تقویت دوستی مردمان منطقه و آشنایی با آداب و رسوم اقوام مختلف و همچنین به مناسبت فرارسیدن زمستان و شب یلدا برگزار شد.

این مراسم همراه با توضیح معنا و تاریخچه جشن شب یلدا ادامه پیدا کرد.

مردم قرقیز به یلدا «چیلده» به معنی سردترین شب زمستان می‌گویند و اعتقاد دارند که پس از این شب طبیعت احیا شده و برای به فصل بهار آماده می‌شود.

علاوه بر این به میزبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران با حضور مقامات دولتی، فعالان اجتماعی و دانشجویان دانشکده‌های شرق شناسی مراسم دیگری به مناسبت شب یلدا در تاریخ ۲۱ دسامبر با نمایش و معرفی آداب و رسوم مردم ایران برگزار می‌شود. 

  انتهای پیام/حمنبع: فارس