کد خبر : 57758

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، تصمیم آمریکا برای تقویت حضور نظامی خود در دریای سیاه و اوکراین با واکنش مقامات پارلمانی روسیه همراه بود. بر این اساس شماری از نمایندگان و مقامات دومای روسیه اعلام کردند این اقدام نه تنها کمکی به حل بحران در منطقه نمی کند، بلکه اوضاع را […]به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، تصمیم آمریکا برای تقویت حضور نظامی خود در دریای سیاه و اوکراین با واکنش مقامات پارلمانی روسیه همراه بود.

بر این اساس شماری از نمایندگان و مقامات دومای روسیه اعلام کردند این اقدام نه تنها کمکی به حل بحران در منطقه نمی کند، بلکه اوضاع را متشنج تر نیز خواهد کرد.

در همین رابطه «یوری شویتکین» معاون رئیس کمیته دفاعی و امنیتی دوما به راشاتودی گفت این مسئله نشان می دهد که آمریکا به اوکراین به چشم یک رژیم دست نشانده و عاملی برای اجرای طرح های تهاجمی علیه روسیه می نگرد.

به گفته وی تجهیز اوکراین با انواع سلاح ها و تجهیزات جنگی با هدف گسترش تنش با روسیه و از بین بردن ثبات منطقه انجام می گیرد.

روز گذشته «کورت فولکر» نماینده ویژه آمریکا در امور اوکراین از قصد واشنگتن برای تقویت حضور نظامی در دریای سیاه و اوکراین خبر داد.

فولکر در کنفرانسی خبری در بروکسل به خبرنگاران گفت آمریکا در قالب بسته ای ۲۵۰ میلیون دلاری، تجهیزات نظامی بیشتری به اوکراین خواهد فروخت.

وی با بیان این که مقدمات این طرح در حال اجرا است، تاکید کرد طی ماه های آینده جزئیات بیشتری در مورد نحوه ارسال این تجهیزات به اوکراین اعلام خواهد شد.منبع: مهر