کد خبر : 58120

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن رحیم ‌پور ازغدی روز پنجشنبه در دوره آموزش تخصصی «یاران معروف» که درحرم مطهر رضوی برگزار شد اظهارکرد: مسئله امر به معروف و نهی از منکر در جامعه از اهمیت بسیاری برخوردار است و به استناد آیات قرآن کریم، خداوند تبارک و تعالی هم مخلوقات خود را امر به معروف و […]به گزارش خبرگزاری مهر، حسن رحیم ‌پور ازغدی روز پنجشنبه در دوره آموزش تخصصی «یاران معروف» که درحرم مطهر رضوی برگزار شد اظهارکرد: مسئله امر به معروف و نهی از منکر در جامعه از اهمیت بسیاری برخوردار است و به استناد آیات قرآن کریم، خداوند تبارک و تعالی هم مخلوقات خود را امر به معروف و نهی از منکر می‌کند.

وی افزود: پروردگار خواهان بنده جاهل و نادان نیست و طبق آیات قرآن کریم خداوند می‌فرماید من به عنوان مربی با مخلوقات خود حرف می‌زنم و آموزش و تربیت‌شان می‌کنم و خودم کمک‌تان می‌کنم و درخواست کمک از دیگران را نداشته باشید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: طبق روایتی حضرت رسول الله(ص) می‌فرمایند: «هر کجا که ظلم، فحشا و فساد را می‌بینید نترسید و حتما جلوی آن را بگیرید در غیر این صورت قدرت و ثروت را مفسدان در دست خواهند گرفت.» بنابراین انسان‌ها با توجه به این موضوع اجازه امر و نهی نسبت به عملکرد حاکمان و مسئولان جامعه خود را دارند.

وی اضافه کرد: جامعه‌ای که نسبت به ظلم، ستم، فساد و فحشا انزجار قلبی و موضع‌گیری علنی ندارد در حقیقت این جامعه فاقد دین است و طبق فرموده امیرالمومنین(ع) این جامعه زنده نیست و همانند یک شخص مرده بین زنده‌هاست.

رحیم ‌پور ازغدی با بیان این مطلب که امر به معروف و نهی از منکر در فقه دین مبین اسلام نشأت گرفته از امر جهاد است، تصریح کرد: بنابر سخنان حضرت علی(ع)، جهاد نرم نسبت به جهاد سخت به دلیل اینکه هر روز و هر ساعت و هر لحظه صورت می‌گیرد دشوارتر است؛ بنابراین اجر و مزد انسان در این مسیر بیشتر خواهد بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر بدون خجالت نسبت به حق موضع‌گیری داشته باشند چرا که حق ماندگار و باطل ذاتا تُهی و نابود شدنی است و بنابر فرموده خداوند حق همیشه پیروز و ماندگار است.منبع: مهر