کد خبر : 13213

با در نظر گرفتن تمهیداتی مناسب و حمایت های دولتی ،ازقبیل کاهش نرخ مالیات ،بیمه ویا حاملان انرژی ،بخش صنعت و….به فکرحفظ منافع کارفرمایان هم باشیم تا باعث افزایش نرخ تولید نشود .

با توجه به اشاره به عدالت و برابری در بندسوم اصل ۴۳،قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده است :
« تنظیم برنامه ی اقتصادی کشور به صورتی که شکل و محتوا و ساعت کار چنان باشد که هر فرد علاوه بر تلاش شغلی، فرصت و توان کافی برای خودسازی معنوی ، سیاسی و اجتماعی و شرکت فعال در رهبری کشور و افزایش مهارت و ابتکار داشته باشد.
حال با عنایت به این دو اصل، یکی عدالت که از بدیهیات اسلام است، و دیگر طبق بند سوم اصل ۴۳ قانون اساسی کشورمان،
این سؤال مطرح می شود:
آیا با توجه به شرایط آب و هوایی استان خوزستان، این انصاف است که شخصی در یک مجموعه ی خصوصی یا پیمانکاری ساعت ها کار زجرآور و طاقت فرسا در گرمای شدید مراکز صنعتی و کاری و در زیر آفتاب که به مراتب از دمای اعلامی هواشناسی شدیدتر است، را تحمل کند و مزایای حتی کمتر از شهرهای سردسیر کشور دریافت کند؟

آیا می شود، ساعت ها در گرمای سوزان، در شرایط بسیار سخت به فعالیت صعب و سنگین پرداخت و توان کافی برای خودسازی معنوی داشت؟
در شرایطی که بزرگ ترین دعای کارگر توان ادامه ی کار برای تداوم روزی است؛
در برخی موارد، اطمینان ندارد از این که بتواند تا پایان روز دوام بیاورد و جان سالم به در ببرد…….

این عدالت نیست که کارمند بخش دولتی برای شدت گرما و تغییرات جوی ،کاهش ساعت کار داشته باشد ولی هیچ توجهی به کارگران سایر بخش های خصوصی نشود؟
بی شک کارگران بخش های خصوصی و… که با قانون کار و درآمدهای زیر خط فقر چرخ صنعت و کشاورزی و اقتصاد این مملکت را می چرخانند .
لذا باید به این زجر دیدگان آن هم در خوزستانی که بارها دین خود را به اسلام و وطن ادا کرده است، در صدر امور استان و کشور توجهی ویژه نماییم و با همتی مضاعف به خواسته های ایشان رسیدگی کنیم.
درضمن با در نظر گرفتن تمهیداتی مناسب و حمایت های دولتی ،ازقبیل کاهش نرخ مالیات ،بیمه ویا حاملان انرژی ،بخش صنعت و….به فکرحفظ منافع کارفرمایان هم باشیم تا باعث افزایش نرخ تولید نشود
لذا کانون کارگری و کارفرمایی حزب اعتدال و توسعه ی استان خوزستان، در ادامه ی درخواست های قبلی، مجددا ازمحضر مبارک نماینده ی محترم ولی فقیه ، نمایندگان ارشد دولت و مدیران صنایع و سایر مسئولین امر، تقاضا دارد در راستای رسیدگی به وضعیت کارگران بخش خصوصی، این نیروها و بازوان انقلاب اسلامی، همانند کارکنان دولتی، جهت تعدیل ساعات کاری این عزیزان در این روزهای گرم طاقت فرسا، اقدامات لازم را مبذول فرمایند .
باشد که با توفیق الهی این گام نخستی برای شروع حرکتی عظیم در راستای ترویج و گسترش عدالت شغلی و پیاده سازی نظامی هماهنگ و عدالت محور اسلامی در استان باشد.

رئیس کانون کارگری کارفرمایی اعتدال خوزستان